Alzheimer Hastalığı Tedavisi Elektrikli Yöntemle Yapılacak

Alzheimer hastalığı tedavisi günümüzde günümüz şartlarında başarılı olamamaktadır. Birçok hastada gelişmeler görülse de tam anlamıyla tedavi etmek henüz mümkün olmadı. Fakat bugünlerde yeni bir araştırma Alzheimer hastalığı tedavisi için umut olabilir. Kullanılacak elektriksel yöntemle hastanın beyin fonksiyonları hızlandırılmaya çalışılacak olup, eski anıları anımsaması ve yeni anılar kurabilmesi sağlanacak.

Alzheimer Hastalığı TedavisiAlzheimer Hastalığı Tedavisi

Alzheimer hastalığı özellikle ABD’de yaygınlaşmış durumda. Bu durumda birçok araştırmanın yapılmasına ve hastalığa çözümler aranmasına neden oluyor.

Yapılan araştırmalar beyne elektrik vererek hastalığın etkilerinin azaltılabileceğini kanıtladı. Araştırma 25 hasta üzerinde yapıldı ve beynindeki bir loba odaklanıldı. Elektrikle yapılan müdahale sonucunda hastaların beyinlerinde %15 oranında gelişim görüldü. Bu oran başlangıç için hiç de azımsanmayacak bir gelişme. Alzheimer hastalığı tedavisi bu gelişimle bir kez daha gündeme gelmiş oldu. Aslında gelişmeler en fazla hasta yakınlarını ilgilendiriyor. Çünkü birçok hasta henüz hastalığının bile farkında değil.

Alzheimer Hastalığı Tedavisinde Yeni Bir Umut

Araştırma sonucu yapılan açıklamada Alzheimer’ın insanların hayatını olumsuz yönde etkilediği vurgulanarak, hastalığın çok karışık semptomlar içerdiği belirtildi. Elektrikle yapılan tedavi yönteminde teknolojik cihazlar sayesinde hastanın düşünmesinin ve anımsamasının kolaylaştırılabileceği açıklandı. Çalışmalarına yeni başlanan bu yöntem Alzheimer hastalığı tedavisi için büyük bir umut olabilir. Şimdilik yapılan çalışmaları izlemekten ve kesin sonuçları beklemekten başka yapılacak bir şey bulunmuyor.

Alzheimer hastalığının tedavisinde umut olacak bir gelişmeden bahsettik. Sizleri bilgilendirmeye devam ettiğimiz yeni yazılarda görüşmek üzere.